Odos dehidratacija. Kokia? Kodėl? Ką daryti?

Odos dehidratacija. Kokia? Kodėl? Ką daryti?

Dehidratuoti gali tiek sausos, mišrios ar riebios odos tipas. Pagrindinis požymis, jog oda dehidratuota, t.y. netekusi drėgmės –  jaučiamas odos tempimas, šiurkštumas, pleiskanojimas.

Pagrindinė užduotis – atstatyti drėgmės balansą. Jei drėkinamosios priemonės nepadeda, reiškia, kad reikia papildomo intensyvaus odos pH atstatančių veikliųjų medžiagų kurso, pavyzdžiui, serumo ar kremo su keramidais, trigliceridais ar skvalenu.

Dehidratacija gali būti dviejų tipų:

 • Epidermalinė. Išsausėjęs viršutinis epidermio sluoksnis, jaučiamas odos tempimas, pleiskanojimas.  Tokią dehidrataciją galima sumažinti kosmetinėmis priemonėmis: naudojant drėkinančius serumus, kremus su hialurono rūgštimi, kolagenu, gliceroliu, elastinu, aloe vera. Veido prausiklis turi būti švelnus ir drėkinantis, tinka pienelis arba putos. Puikiai tinka jūrinės kilmės produktai.
 • Dermalinė. Išsausėjęs antrasis odos sluoksnis - derma. Drėgmę šiuo atveju labai sunku atstatyti, nes odos ląstelė vandenį ima iš organizmo. Vienintelis būdas, gerti daugiau vandens. Paskaičiuokite - vienam kilogramui jūsų svorio reikia 30 ml vandens per parą!Taigi, jeigu sveriate 60 kg, per dieną turite išgerti 1,8 l  vandens.

Tikras grožio pasaulio perversmas įvyko 1934 metais Japonijoje, kai buvo atrastas natūralus grožį ir jaunystę lemiantis komponentas - hialurono rūgštis. Tai natūrali, žmogaus organizme randama medžiaga, kurios gausu sąnarių skystyje, odoje, kraujagyslių sienelėse, akies obuolyje ir kituose organuose. Suaugusio žmogaus kūne vidutiniškai yra 15 gramų šios rūgšties, kurios trečdalis jos kasdien suyra ir yra sintetinama vėl iš naujo. Šiandien tiek farmacijoje, tiek kosmetikos pramonėje  plačiai taikoma negyvulinės kilmės hialurono rūgštis, kurios viena molekulė geba pritraukti  iki 1000 molekulių vandens.

Ką daro HIALURONAS mūsų odai?

 • palaiko drėgmę audiniuose, o tai lemia jų elastingumą ir stangrumą,
 • transportuoja ir paskirsto vandenį audiniuose;
 • neįtikėtina, bet sugeba atskirti audinius, kuriems drėgmės reikia mažiau, o kuriems - daugiau, ir laiku perskirsto šį balansą,
 • suriša vandenį tarpląstelinėje erdvėje,
 • skatina fibroblastųdauginimąsi ir migraciją. O tai reiškia, kad skatina kolageno ir elastino gamybą!

Sulaukus vos dvidešimties, prasideda reguliarus hialurono rūgšties organizme mažėjimas. Sumažėjus jos kiekiui odoje atsiranda sausumo ir tempimo pojūtis, sumažėja odos elastingumas, atsiranda raukšlelių. Todėl nenuostabu, kad hialuronas yra vienas iš pagrindinių ingredientų kosmetikoje, skirtoje sausai ir dehidratuotai odai.

 

Kaip prižiūrėti namuose dehidratuotą odą?

 • Kruopščiai nuvalome odą pieneliu arba nuplauname švelniu prausikliu. Nenaudokite stiprių šveičiamųjų priemonių, kurios gali dar labiau išsausinti ar sudirginti odą.
 • Valymą pabaigiame toniku. Jis atstato odos pH ir paruošia ją tolimesnei priemonei. Rinkitės toniką su šaltalankių, ramunėlių ekstraktu, alijošiumi.
 • Jei naudojate veido serumą- dabar laikas jam.
 • Drėkinantis kremas tepamas, kai serumas gerai įsigeria į odą.

Tiek serumas, tiek kremas turėtų būti ntensyviai drėkinantis ir raminantis. Tokių produktų sudėtyje ir rasime hialurono rūgšties, kolageno, niacinamido, skvaleno, glicerino, bisabololio.

 • Einant į kiemą, BŪTINA naudoti apsaugą nuo saulės su SPF 30/50.

 

Kosmetologijos kabinete dehidratuotai odai rekomenduojamos gilaus, intensyvaus drėkinimo procedūros. Dažnai pasirenkama kosmetika su jūrinės kilmės produktais, procedūros metu naudojamos alginatinės kaukės. Siekiant drėgmę įvesti į gilesnius odos sluoksnius, galima pasitelkti aparatinę kosmetologiją. Greitai ir efektyviai drėgmė atstatoma mezoterapijos bei mikroadatinės terapijos pagalba, į epidermį įvedant hialurono rūgštį ar kitą intensyviai drėkinančią medžiagą.

Dehidratacija skatina daug ankstesnį odos vytimo procesą, greičiau susiformuoja raukšlės, oda praranda elastingumą. Tai odos problema, kuri turi būti pašalinta pati pirmoji. Tik atstačius odos drėgmės balansą, galima pradėti kovoti su jos jautrumu, mažinti raukšleles ar atstatinėti stangrumą. Esant vandens disbalansui odoje, visos kitos jūsų salone atliekamos procedūros bus labai mažai efektyvios arba išvis neduos pageidaujamo efekto. 

Dehidratuotai odai, nesvarbu kokiam tipui ji priklausytų, labiausiai trūksta drėgmės, kurią gali suteikti šie ingredientai:

Alijošius-  greitai ir efektyviai ramina, drėkina ir atstato odą.

Niacinamidas – išlaiko vandens lygį epidermyje, stiprina odos imunitetą,  hidrolipidinę plėvelę, mažina odos reaktyvumą.

Glicerinas – prailgina drėkinamąjį poveikį.

Bisabololis –išgaunamas iš ramunėlių, pasižymi stipriu drėkinimu ir savybe pritraukti ir išlaikyti vandenį.

Jūros dumbliai, naudojami alginatinėse kaukėse -  drėkina ir atkuria odos švytėjimą. Kaukė suformuoja oro ir drėgmės nepraleidžiančią, giliai drėkinančią odą plėvelę.

Šlapalas (UREA) - pasižymi drėgmės sulaikymo savybėmis bei eksfolijuoja odą.

Alantoinas- stimuliuoja audinių augimą. Gydo, ramina ir drėkina.

Grįžti į tinklaraštį

Registracija procedūrai

Registruokis procedūrai kabinete tau patogiu laiko

Registracija