Odos pigmentacija. Ar tikrai tai tik saulės bučiniai?

Odos pigmentacija. Ar tikrai tai tik saulės bučiniai?

Odos pigmentacija gali būti įgimta arba atsiranda dėl ilgalaikio saulės poveikio, sergant kepenų, kasos, ginekologinėmis ligomis, nėštumo metu, vartojant kontraceptines tabletes, netinkamai atliekant kosmetines procedūras, o taip pat, bėgant metams, dėl saulės poveikio ima ryškėti taip vadinamos „amžiaus“ dėmės.

 Pigmentinių dėmių gydymui gali būti naudojami tokie metodai:

  • medikamentinis – tepant odą stiprių koncentracijų balinančiais preparatais.
  • odos šveitimas pilingais – atliekamas lokaliai naudojant tam tikras rūgštis.
  • mezoterapija ir mikroadatinė terapija– leidžiant į odą įvairių preparatų kokteilius.
  • pigmentinių dėmių šalinimas lazeriu.

 Pigmentacija gali būti kelių rūšių:

Depigmentacija. Kai odoje, plaukuose, akių rainelėje pigmento trūksta arba jo visai nėra. Pvz. baltmė, kuri pasireiškia baltomis dėmėmis, dažniausiai aplink akis, lūpas, rankų plote. Taip pat albinizmas, kai visame kūne pigmentas (melaninas) tiesiog nesigamina.

Hiperpigmentacija. Kai odoje gaminasi per daug melanino, tai reiškia, yra didelė pigmentacija. Hiperpigmentacija gali būti įgimta, pavyzdžiui strazdanos, arba įgyta, kaip dėmės nuo saulės, hormonų pokyčio, senatvės.

Kaip prižiūrėti odą namuose?

  • Naudokite švelnius, odos nedirginančius ir alkoholio sudėtyje neturinčius odos prausiklius.
  • Valymą pabaikite toniku, tinkamiausiu jūsų odos tipui.
  • Odos šveitimui naudokite šveitiklį, kuris turi ir odą šviesinančių savybių. Rekomenduoju fermentinį pilingą, kuris nėra toks agresyvus kaip abrazyvinis (su jaučiamais grūdeliais). Sudėtyje galėtų būti vitaminų C, B3.
  • Veido serumas. Drėkinantis, raminantis, su augaliniais ekstraktais, aliejais, vitaminais. Jei jūsų oda brandesnė, rinkitės serumą su kolagenu, elastinu, peptidais, amino rūgštimis.
  • Kremas turi turėti apsaugą nuo saulės, 30- 50 SPF. Jeigu jūsų kasdienis kremas be SPF, pasirinkite kreminę pudrą su apsauga nuo saulės arba papildomai pasitepkite specialiu apsauginiu kremu. Dažniausiai naudojamų odos priežiūros priemonių, skirtų mažinti hiperpigmentacijai, savo sudėtyje turėti: niacinamido, azelaino rūgšties, alavijų ekstrakto, saldymedžio ekstrakto, arbutino, glikolio, laktobioninės ar citrinų rūgšties, vitamino C.  

Apsaugą nuo saulės naudokite ne tik vasarą. Odai, linkusiai į pigmentaciją ji yra būtinas visus metus!

Rūgštinės veido procedūros. Tai viena pirmųjų priemonių, kuri padės sumažinti pigmentines dėmes, padės sulyginti odos atspalvį, oda taps švelnesnė, lygesnė ir gaivesnė. Veido šveitimas ne tik padeda norint sumažinti pigmentines dėmes, bet ir jų profilaktikai. Šveičiamosios dalelės padeda pašalinti suragėjusias odos ląsteles, išvalo užsikimšusias poras ir sumažina odos sebumo išsiskyrimą. Po procedūros pagerėja odos kraujotakos sistema, limfinė sistema bei paskatinama geresnė medžiagų apykaita ir įsisavinimas. Dažniausiai naudojama ferulo, migdolinė, glikolio rūgštys.

Mezoterapija arba mikroadatinė terapija - tai procedūra, kurios metu mikro injekcijų pagalba į paviršinius ir vidurinius odos sluoksnius lokaliai yra įvedamos biologiškai aktyvios medžiagos. Preparatų sudėtyje yra įvairių ingredientų ir jų mišinių: hialurono rūgštis, vitaminai, amino rūgštys, mikroelementai, mineralinės medžiagos, koofermentai, organinių rūgščių kompleksai, augaliniai ekstraktai, antioksidantai. Preparatų sudėtis priklauso nuo to, kokia problema yra sprendžiama. Veikiant šioms medžiagoms, atkuriamas odos tonusas ir elastingumas, oda tampa drėgnesnė, mažėja pigmentacija, išsilygina smulkios raukšlelės. 

Grįžti į tinklaraštį

Registracija procedūrai

Registruokis procedūrai kabinete tau patogiu laiko

Registracija